#Rozhovor s Raegem

4. srpna 2013 v 12:02 | Kristýna Ch. |  Other

zdroj:sms.cz

Nezúčastnil se žádné talentové soutěže, nevytáhlo ho na vrchol silné hudební vydavatelství, ale přesto ho znají davy. Kdo je to? Raego!

Příběh moderátora, rapera a zpěváka v jedné osobě, Raega, se zdá skoro až neuvěřitelný. Jak se může člověk vypracovat z všemi nenáviděného outsidera až na vrchol popularity? Pohodlně se usaď a přečti si o cestě plné odhodlání, vůle a snů! RAEGOvi se povedlo změnit svůj život o 360 stupňů. Toužíš po něčem podobném? Tak se inspiruj a změň svůj osud!

Doslova "přes noc" ovládl český Youtube. Jeho klip měl za měsíc a půl skoro 1.300.000 zhlédnutí! "Myslíš si ty sám, že jsi tenhle náhlý úspěch ustál? Jak tě to změnilo "uvnitř"?"


RAEGO: "Když jsem poprvý viděl ty naskakující čísla, sednul jsem si na zadek. Uvědomil jsem si, že teď už to nedělám pro sebe do šuplíku, ale že mluvím k statisícům lidí. Začal ze mě mluvit ten kluk, který snil o tom, že ho jednou přes těch 120 kilo, akném zjizvenou pleť a směšnou vizáž někdo uslyší. Chtěl jsem všem říct, že to má cenu...jít si za svym snem!"

"Stodvacet kilo, zjizvená pleť, směšná vizáž … to zní skoro jak kdybys byl předurčen k tomu, být třídní Looser/Outsider! Bylo tomu tak? Měl jsi v kolektivu tvých vrstevníků velké problémy? Jak jsi to řešil a kdy a kde jsi našel sílu s tím něco udělat, pohnout svým osudem?"

RAEGO: " Pokud se narodíš odlišný od jiných a neumíš to ovládat, děti vycítí, že jsi vhodný terč pro jejich vtípky. Jednou mě jedna holčička obvinila, že se jí rozbili hodinky od vietnamců a že za to můžu já. Nechápal jsem to. Moc dobře jsem ale věděl, že nemá cenu bojovat, když se skupina malých dětí postaví na stranu plačící holčiny. Tenkrát mě rozsápali. Bylo mi jenom 7 a řešil jsem to jídlem. To byla moje útěcha. Když mi pak časem ze stresu naskočila nejagresivnější forma akné, která mi zjizvila tváře, byl jsem už všem pro smích. Dokonce jsem musel odejít z jedný střední školy. Byl jsem tlustý, hnusný a zjizvený. Jedna slečna mi tenkrát říkala "stvůra z Bradavic". Celkem paradox oproti dnešku :)"

"Kdy jsi našel tu sílu s tím něco udělat a vzepřít se svému osudu? Které momenty ti utkvěly v paměti a mohl bys je označit za chvíle, kdy se začalo vše v dobré obracet?"

RAEGO: " Ležel jsem pateticky na gauči a řekl si, že mám dvě možnosti. Buď to skončím nebo to dotáhnu na absolutní vrchol a řeknu všem lidem svojí story. Pak jsem měl myšlenkovej záblesk, takovej obrázek sebe, jak stojím hubenej a pohlednej s mikrofonem v ruce a bavím lidi. V tu chvíli jsem se rozhodl bojovat proti urážkám, nepřízni osudu a závisti jenom s humorem, protože když rozesměješ nepřítele, vyhrál jsi!"

"Co ti v těch těžkých časech nejvíce pomohlo to všechno překonat a začít na sobě makat?"

RAEGO: " Měl jsem v hlavě obraz budoucnosti. Když jsem běhal, cvičil, nebo se třeba učil, tak jsem ho vždycky měl před sebou. Uvědomil jsem si, že nikdy nesmíš nikoho nechat, aby ti diktoval kdo jsi a kým máš být! Slíbil jsem si, že až jednou někam dojdu, tak chci všem připomenout, že to v sobě mají. Stačí věřit, běžet a dokážou to!"

"Dovolíš nám nahlédnout "pod pokličku" megahitu "Ty a já"? Kdy a za jakých okolností tenhle song vznikl? Proč sis vybral na vokály právě Christinu a jak probíhalo natáčení klipu?"

RAEGO: " Tak nějak přirozeně se člověk potřebuje vypsat z věcí, který v něm zůstaly uvězněný. Hodně lidí tohle cejtilo. Christina je moje kamarádka už sedm let. Je to člověk, který při mně vždycky stál. Ona byla jasná volba!"

"Písnička "Ty a já" byla přijata až neskutečně pozitivně, což velmi dobře ukazuje poměr likes a dislikes na Youtube, souhlasíš? Ozývají se ti vůbec i nějací "hateři", jednoduše lidi, kteří ti úspěch a slávu nepřejí? Naučil ses už být vůči takovým lidem imunní a nebrat si tyhle "bláboly"?"

RAEGO: " Já beru internetovou nenávist a závist jako určitou formu uznání. Nikdy totiž netrávíš čas nad někým, kdo ti je ukradenej. Člověk prostě musí přestat brát tyhle věci osobně. Dost nenávisti dostaneš jenom proto, že má někdo blbej den. Uvnitř je každej člověk dobrej. Vem z člověka to zlý a bude to dobrosrdečný stvoření. :)"

"Máš zajímavé jméno - Raego KšandyKid. V jednom rozhovoru jsi říkal, že Raego znamená bouře, ale překladač mi ukázal, že je to druh psí rasy. Jak to tedy je?"

RAEGO: Teď to vypadá, jako bych byl hrozně hloupý člověk a nedokázal se orientovat v Google slovnících. Nicméně ta kuriozita se vrací zpátky do doby, kdy jsem si hledal rapový jméno a vybíral jsem si mezi tím, jestli se budu jmenovat MC KnightRider, nebo takový ty hrozně drsný jména, který si každý začínající raper chce dát. Stalo se to tak, že jsem jednou chytil slovník - teď si nepamatuju, jestli to byl japonsko-český, nebo anglicko-český - ale byl to cizojazyčný slovník, a bylo tam popsaný tohle slovo. Nebylo úplně přesně takhle napsaný, ale bylo tam. Když jsem ho otevřel poprvý, říkal jsem si, že je hustý, že bych se třeba takto mohl jmenovat. A protože to v podstatě vystihuje můj charakter, kamkoliv jdu, tak…bouře a nebo zamíchám těma věcma, který jsou tam. Uvažoval jsem o tom a podruhý, když jsem se tam chtěl podívat, už tam to slovo nebylo. A nebylo to tím, že jsem otevřel jiný slovník (smích).

"Třeba to bylo znamení."

RAEGO: Já si myslím, že to bylo boží seslání. Nevím, jestli se tomu dá říkat boží seslání, jestli jsem až tak věřící, že bych se snažil prorokovat vlastní jméno. Ale takováhle historka vzniku mýho jména.

"Je i KšandyKid obestřen kuriozitou vzniku?"

RAEGO: To je složitější. KšandyKid v podstatě vzniklo tak, že jsem začal nosit kšandy dlouho předtím, než jsem se jmenoval KšandyKid. Bylo to, když jsem začal učit na základce. Hlavně jsem chtěl vyjádřit, že nesundám kalhoty pokaždý, když je příležitost. To mělo vyjadřovat to nošení kšand. Pak zkomolením slova "Šanghaj Kid" spojený s tím kšandy v podstatě vznikla přesmyčka, kterou jsem začal používat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama